fbpx
Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Šeit atradīsiet atbildi uz savu jautājumu, bet gadījumā, ja atbilde netiek rasta – rakstiet uz motum@motum.lv

No cik gadu vecuma var pievienoties nodarbībām?

Nodarbībās uzņemam bērnus no 4-5 gadu vecuma (ar izņēmumiem jaunākiem bērniem, ja tie spēj pavadīt treniņu patstāvīgi bez vecāku klātbūtnes)

Vai var uzsākt nodarbības bez iepriekšējām priekšzināšanām?

Jā, organizējam grupas arī iesācējiem. Esam divi treneri, tāpēc treniņā tiek sadalītas grupas, kur trenējas iesācēji un jau pieredzējušāki skrituļslidotāji

Cik maksā 1 nodarbība?

1 nodarbības cena ir 5 Eur/cilvēkam (atlaide netiek piemērota brāļiem/māsām, ja maksā par nodarbību atsevišķi)

Vai ir iespēja maksāt mēneša maksu?

Jā, arī šāda opcija tiek piedāvāta. Mēneša maksa ir nemainīga – 50EUR/pers. un katra nākamā ģimenes persona -50% no mēneša maksas. Piemēram: brālis maksā 50Eur + māsa 25Eur.

Cik bieži notiek treniņi?

Regulārie treniņi ir 3 reizes nedēļā (otrdienās, ceturtdienās, sestdienās). Papildus nāk treniņi trešdienās “lielajiem” bērniem/jauniešiem, kuri trenējas sacensībām.

Cik ilgi notiek treniņi?

Nodarbības garums ir 90min. Darbadienās treniņi sākas plkst. 18:00, savukārt brīvdienās 10:00.

Vai inventārs ir jāiegādājās pašiem, vai Jums ir noma?

Inventārs nepieciešams pašiem savs, bet vasaras periodā Mežaparkā strādā noma, kur ir iespēja iznomāt skrituļslidas, ja uzreiz negribās pirkt pašiem savas.

Kādi aizsargi man ir jālieto?

Treniņos ir jāierodas OBLIGĀTI ar ķiveri, kā arī nepieciešami ir plaukstu, ceļu un elkoņu aizsargi.

Kā labāk ģērbties uz treniņu un ko ņemt līdzi?

Jābūt apģērbtam atbilstošā sporta apģērbā atkarībā no laikapstākļiem. Matiem jābūt savāktiem, lai netīša kritiena gadījumā tie neiepinās skrituļslidu riepiņās. Līdzi noteikti dzeramais ūdens pie rokas vai gurnu somiņā.

Vai Jums ir arī pieaugušo grupas?

Jā! Pieaugušo grupu treniņi notiek Pirmdienās 18:00 un Sestdienās 11:30 vasaras periodā. (Iespējamas izmaiņas grafikā, labāk par šo konsultēties personīgi ar treneriem

Vai tiek rīkotas nometnes?

Jā! Vasaras periodā organizējam vismaz 2 diennakts nometnes. Viena no tām ir maija beigās (piektdiena, sestdiena, svētdiena), otrā parasti vasaras mēnešos no Pirmdienas-Piektdienai.

Vai skrituļslidošanas sporta veidam tiek organizētas sacensības?

Jā! Skrituļslidošana ir atzīts sporta veids ar savu federāciju (www.skatesports.lv) un tiek regulāri rīkotas sacensības gan Latvijā, gan Igaunijā, gan arī citur Eiropā. Ir iespēja sasniegt augstus sasniegumus šajā sporta veidā. Šobrīd vēl neesam Olimpiskais sporta veids, bet esam ceļā uz to, lai tas tiktu iekļauts OS apritē.

Kādas skrituļslidas vislabāk iegādāties un kur?

Iesākumā vislabākās būs brīvā laika – fitnesa skrituļslidas ar augsto zābaku un vidēja izmēra ritentiņiem. Sporta līmenī jau vēlams skrituļslidas ar zemo zābaku (līdz potītei) un 110 / 125mm riepiņām. Iegādāties šo inventāru var www.taktika.lv

Vai lietus gadījumā treniņi notiek?

Ja pirms treniņa ir lietus, kas izskatās, ka nepāries, tad treniņu aizvadīsim sporta apavos, bet ja liksies, ka lietus var mitēties un mitrums/peļķes netraucēs, tad skrituļosim. Jeb kurā gadījumā vislabāk šādos apstākļos ir vaicāt trenerim stundu pirms treniņa.

Kur notiek treniņi?

Aktīvi trenējamies Mežaparkā (tikšanās pie Zoo), bet brīvdienās treniņus aizvadām arī Mežgarciemā. Reizēm vasaras periodā brīvdienās dodamies arī uz Siguldu, Biķernieku trasi, Uzvaras parku, bet darbadienas praktiski 90% treniņu būsim Mežaparkā.

Ar ko Jūs nodarbojaties rudens/ziemas periodā?

Bez skrituļslidošanas mēs arī skrienam, braucam ar velosipēdiem, slēpojam distanču slēpēm

Vai ir nepieciešamas kādas ārsta izziņas?

Nē, šādas lietas nākot uz treniņiem nav nepieciešamas. Tikai mutiski veicam bērna anamnēzi izrunājot ar vecākiem vai ir kāda lieta, kas treneriem būtu jāņem vērā.
Savukārt pirms nometnēm gan tiek lūgta ģim.ārsta izziņa par atļauju sportot paaugstinātā slodzē.

Lielākiem bērniem – sportistiem reizi gadā ir sporta ārsta (tautas valodā – dispancera) apmeklējums.