Pagājušajā nedēļas nogalē noskaidroti Latvijas ātrākie skrituļslidotāji garajās distancēs. Kā jau ierasts, vairākus gadus garo distanču čempionātu Latvijas Skrituļslidošanas federācija organizē kopā ar Igaunijas sportistiem, kas vienlaikus ir Igaunijas Ruulituur noslēdzošais posms un arī Igaunijas čempionāts. Kopā abās distancēs finišēja 142 dalībnieki.

Spraiga cīņa maratona distancē vīriešiem izvērtās starp pirmajiem pieciem braucējiem, kur igauņu mēģinājumu tikt pie prestižās uzvaras, nopērkot itāļu sportistu Gabrielu Galli, mūsu Reinis Znotiņš (Powerslide-Motum) sagrāva, parādot, ka ir ātrākais, spēcīgākais un labākais Baltijas valstu maratonists un Latvijas čempions. Reinis itāļu sportistam lika piekāpties par 2 sekundes simtdaļām!

Pusmaratona distancē no MOTUM komandas startēja Rodrigo Šaudiņš izcīnot 3. vietu M-15 vecuma grupā un 7.vietu posma kopvērtējumā!

Skaists finišs bija 8,4 km distancē, kur izpaudās mūsu jaunā paaudze – īpašs sveiciens Annai Danielai Livčānei, kura finišēja otrā, 33 dalībnieku grupā – 1,4 sekundes aiz 3 gadus vecākā igauņu puiša. Trešais dalībnieks, Ričards Liepiņš iebrauca finišā 13,1 sekundi aiz Annas, bet kopvērtējumā piekāpās par sevis 2 gadus vecākam igaunim Eliasam Waldenam un palika otrais!  Annai spīdoša uzvara! Apsveicam!