Vasara rit pilnu sparu un skrituļslidošanas kluba “Motum” (no latīņu valodas – kustība) audzēkņi par to ir pārliecinājušies, jo pavasara – vasaras sākuma periodā jau ir aizvadītas vairākas sacensības gan Latvijā, gan ārzemēs, daudzi un dažādi treniņi, kā arī pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē – nometne.

Šķiet, ka pavisam nesen nokusa sniega sega un mēs uzsākām skrituļslidošanas treniņus ārā – pie Arēnas Rīgas, lai gatavotos pirmajām sezona sacensībām – Berlīnes pusmaratonam, kurā piedalījās vairāki kluba audzēkņi – gan bērni, kuriem jāveic bija īsās distances, gan pieaugušie, kuri brauca 21km. Šīs sacensības palīdzēja sezonai ieskrieties un katram dalībniekam gūt motivāciju turpmākajiem treniņiem.

Runājot par treniņiem, nākamais pēc Berlīnes pusmaratona plānā bija Latvijas čempionāts 100m sprinta distancē. Sprints ir ļoti specifiska disciplīna, tāpēc treniņi tika galvenokārt organizēti, lai veiktu 100m distanci iespējami īsākā laika posmā. Treniņu smagais darbs rezultējās ar ļoti labiem kluba Motum audzēkņu rezultātiem. Kluba audzēkņi savā starpā sadalīja lielu daudzumu zelta, sudraba un bronzas medaļu.

Pēc 100m sprinta Latvijas čempionātā, iestājās neliela pauze pirms nākamajām sacensībām. Tāpēc treniņi tikai aizvadīti ne tikai mērķtiecīgi uzlabojot slidošanas tehniku un attīstot fiziskās spējas, bet arī iekļaujot spēles un rotaļas, kas palīdzēja izbaudīt skrituļslidošanu pilnā apmērā. Treniņi šādi tika aizvadīti līdz maija pēdējai nedēļai, kad Motum audzēkņi pirmo reizi devās nometnē uz ārzemēm – Joulumae.

Igaunijas aizraujošā, kalnainā un līkumainā trase ļāva Motumiešiem izjust savas spēju robežas ar skrituļslidām. Trase ir bagāta ar ļoti nogurdinošiem un gariem braucieniem pret kalnu. Trase ir izaicinoša arī visspējīgākajiem skrituļslidotājiem un jāteic, ka pilnīgi visi nometnes dalībnieki tika galā ar sarežģīto trasi un ar prieku veica apli pēc apļa. Nometne bija pilna ar treniņiem un aktivitātēm visas dienas garumā – perfekti piemērota audzēkņu sagatavošanai garajai vasaras skrituļslidošanas sezonai.

Pēc atgriešanās no nometnes sekoja atpūtas nedēļa, kuras laikā tika organizēti vieglāki treniņi, ļaujot atjaunoties pēc smagās nometnes. Un, tomēr, atpūta nebija pārāk gara jo sezona turpināja ritēt pilnu sparu un notika gatavošanās nākamajām sacensībām – Igaunijas tūres otrajam posmam. Arī šajās sacensībās Motumieši ieguva godalgotas medaļas dažādās vecuma grupās, sākot ar pašiem jaunākajiem, beidzot ar pieaugušajiem.

Nedēļu pēc Igaunijas posma sacensībām, audzēkņi devās uz piemājas sacensībām Siguldā, kur tika izcīnītas medaļas 5km individuālajā braucienā. Protams, arī šajās sacensībās Motums neizpalika bez medaļām gan bērnu, gan pieaugušo grupās.

Un tā sezona turpināsies visas vasaras garumā un mazliet arī rudenī. Cerot uz labvēlīgajiem laikapstākļiem, kluba Motum audzēkņi turpina aktīvi uzlabot savas skrituļslidošanas prasmes un attīstīt fiziskās īpašības, kas palīdzēs nākamajās sacensībās iegūt arvien labākus rezultātus.

Ja vēlies pievienoties klubam arī tu – šis ir īstais brīdis, jo pavisam nesen esam atklājuši gan bērnu – iesācēju grupu, gan pieaugušo – iesācēju grupu, kas palīdzēs iegūt pašus skrituļslidošanas pamatus motivējošā kompānijā un pieredzējušu treneru uzraudzībā.

Motum bilžu galeriju atradīsi mūsu Facebook lapā – https://www.facebook.com/motumlv